Přijďte si zajezdit na velbloudech, vezměte lamu na procházku, odpočiňte si pohledem na veliké a spokojené stádo velbloudů...

O našich velbloudech napsaliVlezte mi na hrb! Česko z velbloudích zad
Svět se opravdu zbláznil, dal jsem za pravdu reklamnímu sloganu, když jsem je uprostřed malebné jihočeské krajiny poprvé spatřil. Mezi typickými kapličkami, rybníky a zlátnoucím osením proplouvali jako pyšné koráby. Kdeže fata morgana! Skuteční velbloudi. Kašlete na Afriku a Asii, dobrodružnou cestu mezi hrby můžete prožít za humny.... (číst dál)

Na Táborsku chovají velbloudy
Žaneta Fabiánová v Austrálii vyhrála velbloudí závody, doma jezdí na poli.
Řidiči, kteří jedou kolem Bítova u Tábora, mají pocit, že se jim něco zdá. Na poli se tu v závějích sněhu prohánějí velbloudi, jako by se nechumelilo... (číst dál)


Po Bítově se prohání prorok se satanem
Nechcete půjčit holiny? Uvítací věta Žanety Fabiánové má své opodstatnění. Prší a my chceme vidět velbloudy. Ne, nejsme blázni. Nejsme ani v Káhiře. Jsme v Bítově. V malebné osadě u Radenína na Táborsku.... (číst dál)


Chovatelka Žaneta Fabiánová propadla „plavbě na korábech pouště“ 
Když Bůh stvořil člověka, upadl mu kousek hlíny na zem a z ní vznikl velbloud - tak praví arabská mytologie. Jak těžké je založit v tuzemských podmínkách velbloudí farmu? A kde se dá takový velbloud vůbec koupit? O velice zajímavém koníčku, i osobitých zvířatech, která dovedou být tím nejlepším přítelem člověka, přišla do magazínu Je jaká je dnes 25. července pohovořit chovatelka Žaneta Fabiánová...... (číst dál)


Ťaviarka: Šajtan a Mohamed sa na českom vidieku cítia ako doma
Žaneta Fabiánová (31) si v Austrálii vyskúšala jazdenie na ťavách a zostala im verná aj v Čechách, kde ich začala chovať..... (číst dál)


Buďte in, pořiďte si velblouda!
Možná vám připadá, že chovat velbloudy v našich podmínkách je nemožné. Vyvedeme vás z omylu. O „korábech pouště“ a jejich životu v Česku jsme si povídali s chovatelkou drabařů Žanetou Fabiánovou..... (číst dál)
    

Naši velbloudi v pořadu Mátě mě na ČT2 Naši velbloudi v České televizi
Naši velbloudi na TV Prima
)