Přijďte si zajezdit na velbloudech, vezměte lamu na procházku, odpočiňte si pohledem na veliké a spokojené stádo velbloudů...

Kdo jsme ?

 
 
Žaneta Krátošková
 
 
 
- nadšenkyně do velbloudů a všeho, co se těchto zvířat týká
 
- velbloudy poprvé potkala během cestování po Austrálii v roce 2001. Tam pracovala na velbloudí farmě a také se zúčastnila tamních velbloudích dostihů.
 
- od roku 2007 svůj sen o podnikání s velbloudy přeměňuje pomalu na realitu. Nejdříve koupila 2 velbloudy, ty vycvičila na vožení lidí a za utržené peníze pořídila další velbloudy do stáda. Začala s chovem velbloudů a nyní je na statku celkem 13 velbloudů.
 
- v současné době se Žaneta věnuje agroturistice, pořádá jízdy na velbloudech, jezdí s velbloudy po celé republice po různých akcích a věnuje se chovu velbloudů. Zatím se na farmě narodilo 7 velblouďat.
 
- statek se pomalu otevírá pro oči návštěvníků. V roce 2017 - 2018 zde proběhla malá rekonstrukce. Velbloudi dostali prostorné vyčištěné stáje, ze kterých mohou volně vstupovat na pastvinu. Pro návštěvníky farmy se vybudovaly nové toalety a společenská místnost. A v areálku jsou nové ohrady. 
 
Pozor! Farma však není otevřena neustále. Nefunguje jako zoo, kam se chodí koukat na zvířátka. Nestíhám se věnova lidem, kteří chtějí přijít "na čumendu". Vždy se dopředu objednejte: na jízdu na velbloudovi nebo na speciální program pro skupiny. 
 
NEPOBÍRÁM ŽÁDNÉ DOTACE OD STÁTU! Veškeré práce na statku jsou financované z toho, co s velbloudy vydělám! Proto tu nejsou žádné vybetonované chodníčky, žádné občerstvení, žádní zaměstnanci, kteří by Vás vítali hned u vstupu na farmu.
Nebojte se zaparkovat auto na dvoře, projděte dvůr nahoru a doleva a již se Vám naskytne úchvatný pohled na největší stádo velbloudů v České Republice.
 
Luxus u mne nečekejte. Když prší, potřebujete holinky. Když je horko, létají tu mouchy a komáři. Těším se na Vás.....